ÖZEL MATEMATİK DERSİ

Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam45
Toplam Ziyaret242664

matematik özel ders gaziosmanpaşa

matematik özel ders gaziosmanpaşa

Matematik eğitim uzmanı Rıdvan Özen
(0507-4496849)

 Matematik eğitim uzmanı Rıdvan hocadan başarı garantili özel matematik dersiyle başarmak artık çok kolay

sizde başarmak istiyorsanız

 işi uzmanına bırakın

 Matematiği uzmanından öğrenmenin ayrıcalığını yaşayın

 

 Ayrıcalığımız:

engin ders tecrübesi

pedagojik bir eğitim

  profesyonel bir anlatım

disiplinli çalışmalar

haftalık ödev takip sistemi

bol döküman desteği

ile siz değerli öğrencilere başarı garantili matematik ve geometri özel dersleri vermekteyim

 

 

    Konuları öğretirken ezbere dayalı gereksiz formülleri değil unutulmayacak akılda kalıcı mantık boyutunu veririm

işlediğim konuların pekişmesi için haftalık ödevler verir ve bunu takip ederim.

haftalık ödevleri yapmayan öğrenciyi önce ikaz eder durum devam ederse velisiyle konuşup dersi bırakırım

   

Değerli öğrenciler bir işte başarıyı yakalamak, ancak o işi severek yapmakla mümkündür aksi halde başarıyı elde etmek mümkün değildir

 İşte matematik eğitim uzmanı Rıdvan hoca size matematiği zevkle ve severek öğrenebilmenizin yolunu açıyor

  üstün ders tecrübesi, özverili çalışmaları ve profesyonel eğitimiyle siz sevgili öğrencilere başarı ve memnuniyet garantisi sunuyor öğrencilerimin konuları daha kolay ve daha çabuk öğrenebilmelerini temin etmek, hızlı ve kalıcı bir şekilde anlayabilmelerini sağlamak için yıllar alan emek ve gayretle hazırladığım dosya ve klosörlerim matematik eğitiminde çok kıymetli birer kaynaktırlar.

 

 

 

DERSLERİ NASIL İŞLERİM

Derslerimde öncelike işleyeceğim konunun temel noktalarını öğretirim.

Ezbere dayalı gereksiz birçok formülleri kesinlikle vermem, bunun yerine işin özünü ve mantığını kavratırım.

Bir çok kitapta anlatılan gereksiz formüller aslında öğrencinin başarısına  bir set gibi durur ve konunun anlaşılıp kavranmasına engel olurlar.  Matematiğin kitaplardan çalışılarak öğrenilememesinin bir sebebide  budur.

Hatta bazı kitaplar işi dahada ileri götürerek neredeyse her soru tipine bir  formül vermeye kalkarlar ki bu da konuyu iyice karmaşık ve içinden  çıkılmaz bir duruma getirir.

Halbuki böyle lüzumsuz birçok formül yalnızca belirli kalıplardaki  sorular için olup değişik kalıplardaki soruları çözmeye yetmez. Bunu  ezberleyen öğrencinin önüne eğer farklı bir kalıpta soru çıkarsa öğrenci bunu yapamayacaktır.

Halbuki konunun mantığı öğretilse öğrencinin farklı kalıplardaki sorulara bakış açısı değişir ve dar bir çerçeveden bakmak yerine daha geniş çerçeveden düşünür ve mantığını kullanıp soruyu çözebilir.

Fakat bunların manası hiç formül öğretilmeyecek demek değildir. Çünkü  konuların olmazsa olmazları vardır yani mutlaka bilinmesi gereken  formülleri vardır bunlar elbetteki öğretilip  ezberletilecektir fakat eğer bir konu 3 formülle kavranacaksa bunu 13e  çıkarmamak gerekir çünkü fazlalık durumundaki 10 formül aslında mantık  yönüyle başta verilen 3 formülün içindedir.

  Önemli bir ayrıntı da şudur ki: Bir saat boyunca ders anlatıp  öğrenciden tüm bu anlatılanları evinde çalışıp hazırlanmasını söylemek  de oldukça yanlıştır.

Çünkü anlatılanları öğrencinin kavrayıp kavramadığına benzer sorular  çözdürerek hemen derste bakılmalı ve kavrayamadığı noktalar hemen tespit edilip tekrar anlatılmalı anlaşılmayan bölüm kesinlikle geçilmemelidir.

Konunun özü temel mantığıyla verildikten sonra öğrencinin bilgilerini testler  üzerinde nasıl uygulayabildiğine bakılmalı birlikte çözülecek testlerle  konu bilgisinin teste aktarımı sağlanmalıdır.

Ev ödevi olarak işlenen konudan testler verilip bir sonraki ders mutlaka  bunun takibi yapılmalı  ve evde çözülemeyen her soru anlatılıp  öğretilmelidir. Çünkü çözülemeyen her soru kavramada bir eksiklik  demektir bu eksiklik mutlaka giderilmelidir.

    İşlenen konular çoğaldıkça eski konularda unutulmalar başlayacaktır ara ara  genel testler çözdürerek öğrencinin geçmiş konuları unutmasına engel  olunmalıdır.

Başarıda en büyük etken ve hatta öğretmeninden daha büyük etken aslında öğrencinin ferdi çalışması azim ve gayretidir.

Evinde ders çalışmayan ve verilen ödevi yapmayan bir öğrencinin başarı yolu  kapalıdır. Böyle bir öğrenci on tane profesörden de ders alsa bir  ilerleme kaydedemez ve konuları öğrenemez.

Böyle bir öğrencinin velisi ile görüşülmeli ve bu durumun devam etmesi  halinde ders bırakılmalıdır çünkü hem öğretmenin emeği hem ailenin  gayretleri heba olacaktır.

Matematik eğitim uzmanı

                                                                        Rıdvan Özen

0507 4496849

 

 

 

BEN

İstanbul Bakırköy doğumluyum.   

Matematiğe ilgim ilkokulda başladı.

ilkokul öğretmenimin dünya saniyede 29 km hızla dönüyor sözü üzerine dünyanın çevresini hesapladım.

Orta okulda ise  Peygamber efendimizin(S.A.V) :

Dünya kainat içinde çöle atılmış bir yüzük gibidir

hadisini okuyunca, sahra çölünü baz alarak kainatın büyüklüğünü hesaplamaya çalıştım. 

Üniversiteyi Azerbaycan devlet pedagoji üniversitesi matematik bölümünde okudum.

Olimpiyat matematiğine olan özel ilgim sebebiyle üniversite okurken Bakü özel  Türk lisesinin olimpiyat grubu öğrencilerine olimpiyat hazırlık dersleri verdim.

Olimpiyat matematiği normal lise ders müfredatının çok çok üzerinde ağır bir  matematik olup çok yoğun ve derin bir çalışma gerektirdiğinden bu  çalışmalar benim matematikte uzmanlaşmama sebep oldu

12 yılı aşkın bir süredir her seviyede özel matematik ve geometri dersleri vermekteyim.

yılların deneyim ve tecrübesiyle işimde uzman ve profesyonel bir öğretmenim