ÖZEL MATEMATİK DERSİ

Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam10
Toplam Ziyaret247734

BAHÇEŞEHİR MATEMATİK ÖZEL DERS

BAHÇEŞEHİR MATEMATİK ÖZEL DERS

MATEMATİK UZMANI RIDVAN HOCA 05074496849

 Matematik uzmanından başarı garantili matematik dersiyle matematiği zevkle ve severek öğrenin

 işi uzmanına bırakın

 Matematiği uzmanından öğrenin

 

 

    Konu anlatımlarında ezbere dayalı gereksiz formülleri değil akılda kalıcı mantık boyutunu öğretirim. 

işleyip öğrettiğim konuların pekişmesi için mutlaka ev ödevleri verir ve bunu takip ederim.

Verdiğim ödevleri yapmayan öğrenciye ders vermem

Öğretemezsem ücret almam

 

   

Sevgili öğrenciler bir işte başarılı olmak o işi severek yapmaya bağlıdır aksi takdirde istenen başarı elde edilemeyecektir.

 İşte matematik uzmanı Rıdvan Özen size matematiği severek ve zevkle öğrenmenizin kapısını açıyor.

 Özverili çalışmaları, engin ders tecrübesi ve profesyonel eğitimiyle size başarı ve memnuniyet garantisi sunuyor.

 

 

 


 öğrencilerimin konuları daha kolay ve daha çabuk anlamalarını sağlamak, hızlı ve kalıcı bir şekilde öğrenmelerini temin etmek için yıllarca emek ve gayretle hazırladığım dosyalarım özel ders sisteminde paha biçilmez bir kaynaktırlar.

 

BEN

 İstanbul Bkırköy doğumluyum.    

 Matematiğe ilgim ilkokulda başladı.

 ilkokul öğretmenimin dünya saniyede 29 km hızla dönüyor sözü üzerine dünyanın çevresini hesapladım.

 Orta okulda ise  Peygamber efendimizin(S.A.V) :

 Dünya kainat içinde çöle atılmış bir yüzük gibidir

 hadisini okuyunca, sahra çölünü baz alarak kainatın büyüklüğünü hesaplamaya çalıştım.  

Üniversiteyi Azerbaycan devlet pedagoji üniversitesi matematik bölümünde okudum.

Olimpiyat matematiğine olan özel ilgim sebebiyle üniversite okurken Bakü özel Türk lisesinin olimpiyat grubu öğrencilerine olimpiyat hazırlık dersleri verdim.

Olimpiyat matematiği normal lise ders müfredatının çok çok üzerinde ağır bir matematik olup çok yoğun ve derin bir çalışma gerektirdiğinden bu çalışmalar benim matematikte uzmanlaşmama sebep oldu

11 yılı aşkın bir süredir her seviyede özel matematik ve geometri dersleri vermekteyim.

yılların deneyim ve tecrübesiyle işimde uzman ve profesyonelim

 

DERS İŞLEYİŞ SİSTEMİM

Derslerimde öncelike işleyeceğim konunun temel noktalarını öğretirim.

 Ezbere dayalı gereksiz birçok formülleri kesinlikle vermem, bunun yerine işin özünü ve mantığını kavratırım.

 Bir çok kitapta anlatılan gereksiz formüller aslında öğrencinin başarısına bir set gibi durur ve konunun anlaşılıp kavranmasına engel olurlar. Matematiğin kitaplardan çalışılarak öğrenilememesinin bir sebebide budur.

 Hatta bazı kitaplar işi dahada ileri götürerek neredeyse her soru tipine bir formül vermeye kalkarlar ki bu da konuyu iyice karmaşık ve içinden çıkılmaz bir duruma getirir.

  Halbuki böyle lüzumsuz birçok formül yalnızca belirli kalıplardaki sorular için olup değişik kalıplardaki soruları çözmeye yetmez. Bunu ezberleyen öğrencinin önüne eğer farklı bir kalıpta soru çıkarsa öğrenci bunu yapamayacaktır.

 Halbuki konunun mantığı öğretilse öğrencinin farklı kalıplardaki sorulara bakış açısı değişir ve dar bir çerçeveden bakmak yerine daha geniş çerçeveden düşünür ve mantığını kullanıp soruyu çözebilir.

 Fakat bunların manası hiç formül öğretilmeyecek demek değildir. Çünkü konuların olmazsa olmazları vardır yani mutlaka bilinmesi gereken formülleri vardır bunlar elbetteki öğretilip ezberletilecektir fakat eğer bir konu 3 formülle kavranacaksa bunu 13e çıkarmamak gerekir çünkü fazlalık durumundaki 10 formül aslında mantık yönüyle başta verilen 3 formülün içindedir.

  Önemli bir ayrıntı da şudur ki: Bir saat boyunca ders anlatıp öğrenciden tüm bu anlatılanları evinde çalışıp hazırlanmasını söylemek de oldukça yanlıştır.

Çünkü anlatılanları öğrencinin kavrayıp kavramadığına benzer sorular çözdürerek hemen derste bakılmalı ve kavrayamadığı noktalar hemen tespit edilip tekrar anlatılmalı anlaşılmayan bölüm kesinlikle geçilmemelidir.

Konunun özü temel mantığıyla verildikten sonra öğrencinin bilgilerini testler üzerinde nasıl uygulayabildiğine bakılmalı birlikte çözülecek testlerle konu bilgisinin teste aktarımı sağlanmalıdır.

Ev ödevi olarak işlenen konudan testler verilip bir sonraki ders mutlaka bunun takibi yapılmalı  ve evde çözülemeyen her soru anlatılıp öğretilmelidir. Çünkü çözülemeyen her soru kavramada bir eksiklik demektir bu eksiklik mutlaka giderilmelidir.

    İşlenen konular çoğaldıkça eski konularda unutulmalar başlayacaktır ara ara genel testler çözdürerek öğrencinin geçmiş konuları unutmasına engel olunmalıdır.

Başarıda en büyük etken ve hatta öğretmeninden daha büyük etken aslında öğrencinin ferdi çalışması azim ve gayretidir.

Evinde ders çalışmayan ve verilen ödevi yapmayan bir öğrencinin başarı yolu kapalıdır. Böyle bir öğrenci on tane profesörden de ders alsa bir ilerleme kaydedemez ve konuları öğrenemez.

Böyle bir öğrencinin velisi ile görüşülmeli ve bu durumun devam etmesi halinde ders bırakılmalıdır çünkü hem öğretmenin emeği hem ailenin gayretleri heba olacaktır. 

 Matematik uzmanı

Rıdvan Özen 

0507 4496849