ÖZEL MATEMATİK DERSİ

Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam67
Toplam Ziyaret229640

Maltepe Matematik Özel Ders

Maltepe Matematik Özel Ders

 

Serkan Gökbulut


İletişim Bilgilerim

0535 368 28 96

0216 341 03 28

 

 

 

 • Ben Serkan Gökbulut.13 yıldır Matematik-Geometri özel dersi vermekteyim. İlkokul 2.sınıftan  12.sınıfa kadar ve YGS-LYS-SBS(Oks) ve tüm ara sınıflar dahil olmak üzere.

 

 • İstanbul Anadolu yakasında ikamet etmekteyim.Anadolu yakasında her bölgeye gidebilmekteyim(arabam vardır) 

 

 •  Bitirdiğim Lise:Bilfen Lisesi 

 

 • Bitidiğim Üniversite:İstanbul Üniversitesi

 

 

 •  Medeni Durum:Evli ve bir çocuk babasıyım

 

 


 

 

DERS İŞLEME TARZIM

 

 

 • Benim derslerimde öğrenci izleyici değil uygulayıcıdır.Öğrenciler okul,dersane yada etüt merkezi gibi yerlerde zaten sürekli izleyici konumundalar. 

 

 •  Bu dersler izleyerek öğrenilseydi hiçbir zaman  özel derse ihtiyaç            olmazdı,herkes’de okul yada dersanede öğrendiğiyle başarılı olurdu. İzleyerek sadece öğrendiğiniz konuları hatırlayabilirsiniz.Yoksa bilmediğiniz bir konuyu, sadece izlemeyle öğrenemezsiniz,öğrendiğinizi zannedebilirsiniz ama elinize kalemi alıp çözmeye kalkışınca nereden başlayacağınızı,nasıl yapacağınızı bilemezsiniz.

 

 •  Sonuç olarak benim dersimde kalem öğrencinin elindedir ve soruyu öğrenci çözer yada çözmeye çalışır ,takılırsa ki ;zaten ben izliyorum öğrencimi müdahale ederim ama yinede hemen defteri kalemi alıp çözmem ,ben zaten çözebiliyorum soruları,öğrenmenin en iyi yöntemi kendin yapmaktır.Sorunun kuralı yada yöntemini anlatırım çözmesi için yeterli bilgiyi verip sonra sen çöz derim.Genelde çözerler.

 

 •  Mutlaka hedefler koyarak çalışırım bu konu şu kadar sürede bitecek,tüm konularda bu tarihlerde bitecek gibi.Her dersten sonra öğrencimin bir dahaki dersimize kadar hangi kaynaktan kaç soru çözeceğini öğrencimle karar veririm. 

 

 • Üniversite giriş sınavında Matematik ve Geometriden full yaparak kazandım.Bu yolda neler yapılması gerektiğinide iyi bilirim.

 


 

 

 

Eğitim Sistemimizin Özeti 

 

 

 

İlkokuldan 9.sınıfa kadar bütün öğrenciler Matematik-Fizik-Kimya-Geometri derslerini görürler.8.sınıfa kadar bu dersler Fen ve Teknoloji dersi başlığı altında öğretilir.

 

10.sınıfta bölüm seçimi yapıldıktan itibaren(Eşit Ağırlık yada Sayısal);Her iki bölümde de Matematik ve Geometri vardır.Sayısal bölüm seçenler Fizik-kimya-Biyoloji derslerinide görürler.Üniversitede ise mühendislik seçtiyseniz Matematik ve Fizik devam eder.

 


 

 

Günümüze Dönersek

 

Dolayısıyla Lisede temeli çok sağlam kurarsanız konuları iyi öğrenirseniz size çok fazla avantaj sağlar örneğin;

 

1)Konuyu bilmenin ve  soru çözmenin zevkini yaşarsınız.

 

2)Okulda dersanede verilen ödevler kabusunuz olmaz.Ne kolaymış der; zevkle çözersiniz.

 

3)Üzerinizde başarısızlıktan kaynaklanan stres olmaz.

 

4)Ders başarısızlığından dolayı veli-öğrenci arasında anlaşmazlıklar ve tartışmalar ortadan kalkar.Okula giden her öğrenci eğer başarısız ise ailesiyle derslerle alakalı gerilimler olabilmektedir.

 

5)Ve son olarak size uzak gelecek gibi gelsede üniversitede temel fizik ve matematik göreceksiniz orada hocalar,konunun temeline asla inmez.Konuyu sizin iyi bildiğiniz varsayılır.Ona göre anlatılır.En iyisi bu işi şimdiden öğrenip sağlam tutmaktır.

 

 

 • Yazımda konuları iyi  bilmenin soru çözmenin zevkini vurguladım,bazı öğrencilerim birazda şaka yollu  soru çözmenin zevkini yaşamasakta olur hocam diyorlar.Bende onlara çözememenin ezikliğini yaşamaktan iyidir diyorum.

 


 

 

Matematik Gerçekten Zormu!!     

 

 

Öncelikle hiçbir sayısal dersin  gözünüzü korkutmasına izin vermeyin.

 

 

ilkokulda belki çarpım tablosunu zor ezberlediniz ama gerçekten zormuydu?

 

 

7.sınıfa ortaokulun en zor senesi derler;9.sınıfa giden bir öğrenciye sorun,7.sınıf konuları zormudur diye?

 

 

9.sınıf birçok öğrenciye zor gelir.Ama gidip 12.sınıf öğrencisine sorun 9.sınıf zormuydu diye?

 

Yada üniversite öğrencilerine sorun lise zormuydu diye?

 

Üstteki soruların hepsinin cevabı hayır olacaktır.

 

  

 

Peki ;Neden zor gelir çoğu öğrenciye bu Matematik;

 

1)İpin ucu kaçalı yıllar olmuş olabilir

 

2)Şimdiye kadar yapılan çalışmalar yüzeysel yapılmış az yada hiç soru çözmeden konular geçilmiş ve öğrenilen bilgiler hiçbir zaman tekrar edilmemiş olabilir.

 

3)Maalesef çoğu öğrenci şimdi yazacağım gurupta;Bilgisayar oynamaktan,telefonla uğraşmaktan yada televizyon  seyretmekten ders çalışmaya fırsat bulamayanlardır.

 

  

 

 

1 Senede sadece 12 Öğrenci ile Çalışıyorum

 

 

 • Benimle birlikte çalışmak isteyen öğrenci arkadaşlarımın öncelikle ders çalışmaya ve başarılı olmaya istekli olmaları gerekmektedir. 

 

 • Zaten ben size konuyu en detaylı ve basit bir dille anlatacağım bol bol soru çözeceğiz,sorularıda ders esnasında genellikle siz çözeceksiniz.Verdiğim ödevleride yaptıktan sonra size başarılı olacağınızı çok rahat söylerim. 

 

 •  Çalıştığımız konular ile alakalı ödevler vereceğim,Bu ödevler sizin konuya hakimiyetinizi arttırması  ve kendi başınıza soru çözme alışkanlığı geliştirmeniz içindir.Eğer ödev yapmadan,soru çözmeden sadece özel ders alarak başarılı olacağınızı düşünüyorsanız,hiçbirşekilde kalıcı başarı ve öğrenme sağlayamassınız. 
 

 

 • Her Sene sadece 12 öğrenci ile çalışıyorum çünkü amacım maksimum öğrenci ile çalışmak değil,öğrencilerime maksimum verimliliği sağlamaktır,ders saati bitse bile gerektiğinde 30 dk yada 1 saat fazladan kalabiliyorum.Siz derse ne kadar ilgiliyseniz ben de vaktim olduğunca dersi uzatırım.Zaten dersle ilgili ve öğrenmek isteyen bir öğrenciyle zaman su gibi geçer. 

 

 

 • Sınırlı sayıda öğrenci ile çalıştığımdan dolayı,benimle birlikte ders çalışmak isteyen öğrenci arkadaşlarımın  kendileri ders istemeleri gerekmektedir,anne baba zoruyla değil.Amacınız sınavdan geçer not almak değil,matematiği öğrenmek olmalıdır,not iyi bir şekilde yükselir otomatik olarak zaten.

 


 

 

 

SON SÖZ

 

 • Temeli zayıf öğrencilerin Dershane,okul kursu,etüt merkezi gibi kurumlarda yani sınıf ortamlarında eksiklerini gidermeleri mümkün değildir.Haftada bir bile olsa alınacak özel ders en iyi butik dershane eğitimlerinden bile daha verimli olmaktadır. 

 

 


 

 

SERKAN GÖKBULUT 

 

İletişim Bilgilerim

 

0535 368 28 96

0216 341 03 28