ÖZEL MATEMATİK DERSİ

Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam12
Toplam Ziyaret247736

ANASAYFA


     Tuzla Özel Ders

   
Adı : SERKAN GÖKBULUT
Meslek : ÖĞRETMEN
Fiyat : 80 TL 
 Mesaj gönder        Detay
 
 
Detay

Serkan Gökbulut

 

0535 368 28 96

 

0216 341 03 28

 

Not-1:Tanıtım yazımın uzun olmasının sebebi,internet ten yüzlerce arama sonucunda bulacağınız öğretmen hakkında maksimum bilgi edinebilmeniz ve yüz yüze görüşemediğimizden dolayı hakkımda ki tüm bilgileri verebilmek içindir.

 

Ancak yinede kendim hakkında çok kısa özet bir bilgi verip vakti olan veli/öğrencilerin okuması için hakkımda daha detaylı bilgileri aşağadaki satırlarda yazacağım.

 

İstanbul Üniversitesi ve Bilfen Lisesi Mezunuyum.13 yıldır sadece özel ders veriyorum.Verdiğim Dersler:Matematik-Fizik-Kimya-Geometri.33 yaşındayım evliyim.1 çocuk babasıyım.

 


 

 

Şimdi detaylı bilgilerime geçebilirim

 


 

VERDİĞİM DERSLER

 

 MATEMATİK   

 

 FİZİK 

 

KİMYA

 

GEOMETRİ 

 

 

Yani tüm sayısal dersleri vermekteyim.Öğrencilerim hangi dersi ve hangi konuyu isterse anlatabilmekteyim. Örneğin ilk dersimizde organik kimya,atom ve dalgalar,integral yada Analitik Geometri olabilir. Hiç fark etmez.

özel ders


 

SINAV BAŞARIM

 

 • Üniversite sınavını Fen ve Matematikten Full yaparak kazandığım için tüm sayısal konulara hakimiyetim nedeniyle,Matematik-Fizik-Kimya-Geometri derslerini aynı uzmanlıkta verebilmekteyim.13 Yıllık tecrübeye sahibim.

 

 • Ancak burada bazı yanlış anlaşılmalara izin vermek istemem.Kendim sayısaldan full yaparak üniversiteyi kazandım diye her öğrenciyede full yaptırırım diye bir iddiam yok.

 

 • Bir sınavdan full yada full e yakın yapmak bir çok faktöre bağlıdır.Öncelikle konu çok detaylı çalışılıp öğrenilmeli çok sayıda soru çözülmeli ve doğru soru bankaları seçmeli,yapamadğınız her sorunun mutlaka çözümü öğrenilmeli ve daha sayamayacağım bir çok faktöre bağlıdır.Zaten bir çok üniversite bölümü için de her şeyi full yapmaya da gerek yoktur.

özel ders


 

ÖĞRENCİ BAŞARILARIM

 

 • Çalıştığım öğrencilerim arasında üniversite olarak ODTÜ-Boğaziçi-İTÜ-Bilkent üniversitelerini kazananlar var.Lise ise Atatürk Fen Lisesi,Galatasaray,Hüseyin Avni Sözen,Kabataş gibi liseleri kazanan öğrencilerim sıklıkla olur. İstenmesi halinde referans veririm

 

 • Uzun vadeli çalışmalarımda örneğin sbs için 6.sınıf yada lise için 9.sınıftan itibaren eğer bir öğrenciyle çalışmaya başlarsam,öğrencimde istekli ve azimliyse ve iyi bir Lise yada Üniversiteyi kafasına koymuşsa yani bir hedefi varsa hangi Üniversiteyi/Liseyi istiyorsa kazanmasına yardımcı olurum.Tekar ediyorum öğrencimin çalışmaya istekli olması şart,yoksa anne-baba zoruyla alınan özel dersin yada zorla ders çalışmanın gerçek başarı sağlaması mümkün değildir.

 


 

Ders işleme Tarzım

özel ders

 • Benim Derslerimde öğrenci izleyici değil uygulayıcıdır.Öğrenciler okul da dersane de yada etüt merkezi gibi yerlerde zaten sürekli izleyici konumundalar.

 

 • Bu dersler izleyerek öğrenilseydi özel derse ihtiyaç olmaz ve herkes  başarılı olurdu.İzleyerek ancak bildiğiniz konuları hatırlayabilirsiniz ama bilmediğiniz konularda uzmanlaşmak için mutlaka elinize kalemi alıp sorular üzerinde kafa yormanız gerekir.

 

 • Sonuç olarak benim dersimde soruyu öğrenci çözer yada çözmeye çalışır ,takılırsa ki zaten ben izliyorum öğrencimi müdahale ederim ama yinede hemen defteri kalemi alıp çözmem ,ben zaten çözebiliyorum soruları,öğrenmenin en iyi yöntemi öğrendiğin şeyi anında uygulamaktır,izleyip geçmek değil.Sorunun kuralı yada yöntemini anlatırım çözmesi için yeterli bilgiyi verip sonra sen çöz derim.Genelde çözerler.

 

 • Mutlaka hedefler koyarak çalışırım bu konu şu kadar sürede bitecek,tüm konularda bu tarihlerde bitecek gibi.Her dersten sonra öğrencimin bir dahaki dersimize kadar hangi kaynaktan kaç soru çözeceğini öğrencimle ortak olarak belirlerim.Tabii Öğrencimin ödevlerini düzenli yaptığı takdirde planladığımız tarihlerde hedeflediğimiz konular biter.

özel ders


 

 

KONU HAKİMİYETİM PRATİKLİĞİM

 

 • Tüm sayısal konuları(Fizik-Kimya-Matematik-Geometri) en temelden ve basit bir dille anlatarak hiç bilmeyen öğrencilere bile bu dersleri rahatlıkla kavratıyorum. Zor denilen konular dâhil olmak üzere çoğu konu hakkında kısa ve hızlı çözüm tekniklerim var.

 

 • Öğrencimin düzeyine göre çalışma şeklimizi belirlerim.Sıfır veya sıfıra yakında düzey öğrenciler,Orta düzey ve üst düzey öğrenciler ile çok farklı anlatım tarzım vardır ve ona göre kaynak seçimlerim olur.Çözmediğim kaynak olmadığından dolayı,hangi öğrencinin hangi soru bankasını çözmesi gerektiğini iyi bilirim.

 

 • Soru çözümlerinde pratik yöntemleri mutlaka öğrencime gösteririm, bazı integral, türev. Vb. sorularına kitapta bakıyorsunuz 1 sayfadan fazla sürmekte, pratik yolla birkaç işlemle soru çözülmektedir.Fizikte örneğin elektrik konularında pratik tekniklerim var. Yani aşağı yukarı tüm fizik-kimya-matematik konularında pratik kısa çözümlerim var, bunları yoğun çalışan bol soru çözen öğrencilerde kendileri keşfedebilir.

 

 • Ama çoğu öğrenci çok fazla soru çözmüyor, çok sorudan kastım bir konudan 400–500 soru civarı. Ben bu kısa yolları öğrettiğim zaman öğrenci vakit kaybetmeden işlemi uzatmadan soruları daha hızlı çözüyor. Ama her konudan her tür soruda kısa çözülmüyor. Ben çözülebilenleri biliyor ve öğretiyorum.

 

 


 

Özel Ders Haftada Kaç Kez Alınmalı

 

 • 9-10-11-12.sınfa devam ediyor ve Matematik-Fizik-Kimya-Geometri derslerinin herhangi birinden ders almak istiyorsanız,örneğin fizik dersi için haftada 2 saat yeterli olmaktadır.Yani her ders için haftada 2 saat ders alınması yeterli olmaktadır.Matematik+Kimya istiyorsanız haftada 4 saat gereklidir gibi.

 

 • Sayısal öğrencilere(10 ve 11.sınıf) ise tavsiyem 4 dersten ders almak istiyorlarsa(MAT-Fizik-Kimya-GEO) haftada 4 yada 6 saat gerekmektedir.Eşit Ağırlık öğrencilerinede benzer şekilde sadece matematik ise 2 saat.Geometri’de varsa toplam 4 saat gerekmektedir(Haftalık)

 

 • 6 ve 7.sınıflara yönelik ise haftada 2 yada 4 saat yeterli olmaktadır.8.sınıf ise Sbs’ye hazırlandığı için bilgi eksikliği yani düzeyine göre ancak görüştüğümüz zaman ders süresi verebilirim.

 


özel ders

SON SÖZ

özel ders

Temeli zayıf öğrencilerin Dershane,Okul kursu,etüt merkezi gibi kurumlarda yani sınıf ortamlarında eksiklerini gidermeleri mümkün değildir.Haftada bir bile olsa alınacak özel ders en iyi butik dershane eğitimlerinden bile daha verimli olmaktadır.

 

 

En son olarak şunuda vurgulamak isterim yakın çevrenizda eş-dost-abi-abla-dayı-amca bu dersi verebilecek bilgide bile olsa öğretmenlik tecrübesinin olmaması öğrenciye nasıl yaklaşılacağını,nasıl basitçe öğretileceğini bilmemesi anlattığı konuların öğrenci tarafından anlaşılamamasına sebeb olur,birde eğer çabuk sinirlenen biriyse çocuk matematikten bile soğur.Zaten bu dersi verebilecek aile yakınları öğrenciyle düzenli olarak konu anlatımı ve ödev takibi yapamayacağından dolayı verimli olması mümkün değildir.

 

Dolayısıyla en doğrusu tecrübeli bir hocayla bu işin götürülmesidir.

 

 


 

Ders ücreti saati:80 TL 

 

0535 368 28 96

0216 341 03 28

 
 
Talep Formu
İsim
E-Mail
Telefon
İlçeniz
Mesaj