ÖZEL MATEMATİK DERSİ

Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret247776

Anadolu Yakası Özel Ders Matematik | Fizik

📞0535 368 28 96

Not:Tanıtım yazım uzun olacak çünkü çocuğunuz yada kendiniz için doğru öğretmeni araştırıyorsunuz ve bilgi almak için  herkesi de tek tek telefonla arayamayacağınıza göre bana düşen kendim hakkındaki tüm bilgileri size verebilmektir ama yinede arayıp istediğinizi sorabilirsiniz.Belki aklınızdan geçen  bazı şeyleri yazımda bahsetmemiş olabilirim.

 

Öncelikle kendimi size tanıtayım.Ben Serkan Gökbulut  20 yıl’lık tecrübeli öğretmenim  bu süreçte Özel okullarda ve Butik dersanelerde öğretmenlik yaptım ve sürekli olarak da özel ders vermeye devam ettim.Matematik ve Fizik derslerini veriyorum.ilkokul 2.sınıftan üniversite öğrencilerine kadar dersler verdim.8 Yaşında da öğrencim oldu 54 yaşında’da.Evliyim ve 2 çocuk babasıyım.38 yaşındayım.

 

Karekök Yayınlarının “Rutin Olmayan Problemler” Kitabının çözümlerini Youtube’da yapıyorum.Mutlaka izleminizi tavsiye ederim.

 

Kişisel Üniversite BaşarımArkadaşlar, aynı yollardan ben de geçtim bende üniversite sınavına girdim ve sayısalı full yaptım.Orta Doğu Teknik Üniversitesi  ve Bilfen Fen Lisesi mezunuyum

 

Ancak burada bazı yanlış anlaşılmalara izin vermek istemem.Ben sayısalı full yaparak üniversiteyi kazandım diye her öğrenciyede full yaptırırım diye bir iddiam yok.Bu tür iddialarada inanmayın zaten.Biz öğretmen olarak sadece co-pilot'uz yani yönlendiriciyiz,direksiyon sizde.Ama bu yollardan yıllardır geçtiğimiz için ne yapılması gerektiğini de iyi biliriz.Dinlerseniz uygularsanız başarılı olursunuz yoksa kafanı

göre hareket ederseniz bizimde yapacak bir şeyimiz olmaz.Bizim amacımız sizin full yapmanızdan çok full bilgiyle sınava girmenizdir.

 

Mutlaka öğrencilerimizle bir yol haritası oluştururuz çünkü plansız yapılan özel dersin'de bir faydası olmaz;

 

✔️Hangi konular hangi sırayla yapılacak bir kağıda yazarız.Hem siz hem aileniz gidişatı görebilirsiniz.

 

✔️Öğrencilerimize hangi soru bankalarını alacağı konusunda tavsiyelerde bulunur ödevler verir ve düzenli kontrolünü yaparız.

 

✔️Hangi dersten olursa olsun çözemediği soruları çözer öğrenciye iletiriz.Whatsapp soru çözüm grubumuz vardır ücretsiz tüm sorular çözülür.Sadece kendi öğrencilerimiz içindir.

 

💻İnternet'ten Özel Ders araştırması yaptığınızda binlerce öğretmen çıkmaktadır kimi,neye göre seçeceğinize karar veremiyorsanız önce onun hakkında size yardımcı olmak isterim.

 

Bir özel derste başarıyı yada başarısızlığı belirleyen 5 faktör vardır

 

1.😊 Öğrencinin özel dersi kendi isteğiyle alıyor olmasıdır. Aile zoruyla değil.

 

2.💚 Öğretmen ile öğrenci arasındaki elektriktir yani bir nevi karşılıklı uyumdur.

 

3.📖Öğretmenin ders işleme tarzıdır.

 

4. Öğretmenin öğrenciye “Rol Model” olabilecek karakterde olmasıdır.

 

5. 🎯Güncel konu anlatımı ve soru çözümü:Sınav sistemindeki soru tipleri yani eski usül olan klasik  “Problemler” tarih olmasına rağmen hala okul ve dersaneler eskiye bağlı kalmaktadır.Onun içinde çoğu öğrenci problem ve problem tarzı soruları yapamamaktadır.Sadece matematik’te değil Fen derslerinde bile  problem tipi soru sorulmakta ancak çoğu öğrenci buna alıştırılmadığı için soruyu bile anlamamaktadır.

 

Öğrencilerin özel okul,temel lise,yada dersaneye  gitmelerine rağmen hatta özel ders almalarına rağmen istenilen başarı düzeyine gelememelerinin sebebi yukarıda saydığım faktörlerden bazılarının veya belkide hepsinin eksik olmasından kaynaklanmaktadır.

 

20 Yıllık tecrübem doğrultusunda yüzlerce öğrenciye 10.000 saatin üzerinde ders verdim ve sonuç olarak bir öğrenciye yada daha genel olarak bir insana herhangi bir şeyi nasıl aktarırım da tam olarak algılar ve bir daha hiç bir yerden benim anlattığım şeyin konu anlatımına bakmaya gerek duymaz hale getirebilirim'i uzun zaman önce bulgulayıp ders işleme tekniğimi netleştirdim.Şimdi sizlere ders işleyiş tarzımı anlatacağım.

 

Yukarıda saydığım etkenlerden ders işleme tarzının ayrı bir önemi vardır.Çünkü özel ders alacağınız öğretmenden biri Türkiyenin en yüksek puanlı üniversitesini bitirsede yada en düşük puanlı üniversitesinden mezun olmuş olsa bile eğer ikiside aynı tip ders anlatıyorsa yani doğru bir tarz anlatımı yoksa  nereden mezun olduklarının bir önemi kalmayacaktır.Asıl farklılığı yaratan ders işleme tarzıdır.Mezun olduğu okulun yada öğretmenin kendi kişisel başarılarının özel ders’e bir faydası yoktur.

 

Neden Ben?

 

Benim  Derslerimde öğrenci izleyici değil uygulayıcıdır.Öğrenciler okul'da dersane de(Butik dahil) yada etüt merkezi gibi yerlerde zaten sürekli izleyici konumundalar.

 

💻 Bu dersler izleyerek öğrenilseydi özel derse ihtiyaç olmaz ve herkes başarılı olur,her konuyu anlardı.İzleyerek ancak bildiğiniz konuları hatırlayabilirsiniz ama bilmediğiniz konularda uzmanlaşmak için mutlaka elinize kalemi alıp sorular üzerinde kafa yormanız gerekir.

 

Yani şunu  bir düşünelim   🚲bisiklete binmeyi izleyerek öğrenmedik değilmi? yada  araba sürmeyi izleyerek öğrenemeyiz.Direksiyonun başına geçip kendimiz deneyip uygulamamız lazım,aynı şey tabiiki dersler de geçerlidir ama biz tam tersine alıştırıldık okulda dersanede mecburen hep izledik ama öğrenemedik,öğrenmek için yine kendimiz uğraş verdik.Özel ders’te bile maalesef bir çok öğretmen kalemi,kağıdı,kitabı kendi önüne çeker ders anlatır öğrenci yandan izler.

 

Sonuç olarak benim derslerimde öğrenci izleyen değil hep uygulayan olmaya yönlendirilir soruyu öğrenci okur ve  çözmeye çalışır ,takılırsa ki zaten ben izliyorum öğrencimi müdahale ederim ama yinede hemen defteri kalemi alıp çözmem  ben zaten çözebiliyorum soruları ,amacım sizin de anlayıp çözebilir hale gelmenizi sağlamaktır,öğrenmenin en iyi yöntemi öğrendiğin şeyi anında uygulamaktır,izleyip geçmek değil.Sorunun kuralı yada yöntemini anlatırım çözmesi için yeterli bilgiyi verip sonra sen çöz derim.Genelde çözerler.Öğrencilerin derse katılım anlamında  tek aktif olabilecekleri yer özel derstir onlara da bu hakkı vermek gerekir.Şimdi,özel ders almayı düşünen öğrencime bir sorum olacak

 

Matematik yada Fiziğin zayıf olabilir ama bugüne kadar benimle  çalışan öğrencilerimin hepsi gösterdiğim çalışma stratejileri ve disiplini ile istedikleri lise yada üniversitelere yerleşti.Sen de gerçekten bu dersleri öğrenmek istiyormusun ve bunun için çalışmayı göze alıyormusun?

 

Eğer emin değilsen ve bu özel ders işi aile zoruyla olacaksa kesinlikle alma,ama eğer bu dersleri düzeltmeye sende kararlıysan ben sana bu yolda her türlü desteği vereceğim ve bu işin zannettiğin kadar karmaşık ve zor olmadığını göstereceğim.

 

🏁  Son Söz

 

Benimle çalışan öğrencinin anlamama gibi bir durumu olmaz ben onun anlamadığını  gözünden anlarım ve iyice anladığından emin olana kadar bırakmam.Tüm okul hayatı yada sınav süreci boyunca öğrenciyi yalnız bırakmam  her zaman dersle alakalı destek olsun psikolojik destek olsun öğrencilerime kendi tecrübe ve hayat birikimime göre tavsiyelerde bulunurum.

 

Benim vermediğim dersleri yani,kimya,biyoloji,türkçe ders taleplerini ise öğretmen arkadaşlarıma iletiyorum.

 

📞0535 368 28 96

 

 Serkan Gökbulut

 

  
20249 kez okundu